کاشت ناخن بدون عوارض

کاشت ناخن بدون عوارض

کاشت ناخن در سالن زیبایی مریم ستاری


ناخن به عنوان عضو کراتینی سیستم پوششی بدن قابلیت تغییر پذیری دارد و با اعمال هنرهای ظریف، به یکی از وجوه زیبایی بانوان تبدیل می گردد. یکی از این اعمال هنری پر ظرافت کاشت ناخن مصنوعی می‌باشد.
در حال حاضر کاشت ناخن به یکی از پرطرفدارترین خدمات بهداشتی و آرایشی تبدیل شده است و محبوبیت آن روزبه‌روز در حال افزایش است.
چرا کاشت ناخن؟
کاشت ناخن در کشور ما رواج زیادی پیدا کرده است. کسانی که به کاشت ناخن مبادرت می ورزند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند. نداشتن ناخن و زیباتر شدن ناخن ها، از جمله دلیل کاشت ناخن است. اما بیشتر کسانی از این روش استفاده می‌کنند که ناخن‌های طبیعی مستعدی برای رشد ندارند.
مزایای کاشت ناخن مصنوعی
تمامی افرادی که به جنبه ظاهری خود اهمیت می‌دهند باید از ناخن‌های مصنوعی برای تکمیل کردن این زیبایی استفاده نمایند به علاوه این ناخن برای افرادی که دچار مشکلاتی نظیر شکستگی ناخن هستند یا به‌طورکلی ناخن درنمی‌آورند بسیار کاربرد دارد زیرابه علاوه زیبایی می‌تواند این مشکل را تا حل شدن آن پوشش دهد.ناخن مصنوعی تنها جنبه زیبایی برای افراد ندارد و می‌تواند در موارد دیگر نظیر ترک عادت جویدن ناخن‌ها هم به شما کمک کند. ولی در کل مزایای ناخن را می‌توان به این صورت بیان کرد.
معایب کاشت ناخن مصنوعی
کاشت ناخن اگر به‌صورت بهداشتی و در یک مرکز تخصصی انجام نشود شما را دچار مشکلاتی جدی می‌کند پس در انتخاب آرایشگر و آرایشگاه دقت کنید تا به مشکلات زیر دچار نشوید.

  • تغییر شکل

اگر فرآیند کاشت ناخن مصنوعی درست انجام نشود باعث جلوگیری از رسیدن اکسیژن به ناخن اصلی و تضعیف ریشه و یا از بین رفتن کلی ناخن می‌شود ازاین‌رو ممکن است ناخن دچار تغییر شکل، تغییر رنگ و کدر شدن رنگ ناخن و حتی جلوگیری از رشد ناخن شود.

  • بیماری‌های عفونی

از جمله بیماری‌هایی که اگر شما ناخن‌های خود را در محیط‌های غیربهداشتی گریبان شما را می‌گیرد بیماری‌های عفونی نظیر قارچ است و یا اگر این بیماری‌ها را داشته باشید باعث پیشرفت بیش‌ازحد آن‌ها می‌شود، پس در انتخاب خود دقت کنید.

  • حساسیت

اگر شما به موادی که در کاشت ناخن‌ها استفاده می‌شود حساسیت داشته باشید این مواد باعث تشدید حساسیت شما و خطرات جانی می‌شود.

  • انواع مدل کاشت ناخن

به‌طورکلی چهار مدل کاشت ناخن وجود دارد:

  • ناخن پودری

پیشنهاد اول آرایشگران و محبوبترین روش کاشت ،استفاده از این نوع ناخن‌ها است.
در این مدل ناخن مصنوعی روی ناخن شما کاشته می‌شود و سپس از مواد ضد قارچ برای مراقبت از ناخن‌های شما استفاده می‌شود و بعد از چسباندن ناخن نوبت به مرحله پولیش‌کاری که باید با دقت بالایی انجام شود می‌رسد. به همین علت است که این مدل زمان زیادی می‌برد.

  • ناخن قالبی

در این مدل کار ساده است ولی آن‌چنان از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و بعد از مدتی ناخن‌ها برجسته می‌شوند و زیبایی خود را از دست می‌دهند و دلیل آن‌هم سوهان نخوردن سطح ناخن‌هاست. در این روش که طرفداران زیادی ندارد (حدود ۵ درصد از مصرف‌کنندگان ناخن مصنوعی از این ‌روش استفاده می‌کنند.) از ناخن از پیش تزئین شده و آماده روی ناخن شما چسبانده می‌شود و بعد از مدتی فشار این ناخن‌ها در جای خود محکم می‌شوند.
کاشت ناخن قالبی به چه کسانی توصیه نمی‌شود
ناخن‌ها دارای قالبی هستند که در تمام ناخن‌ها به یک‌شکل نمایش داده می‌شود و دارای یک اندازه خاص است. پس اگر ناخن‌های شما دارای یک قالب واحد است و سطح ناخن‌های شما با شبیه به هم (یکی پهن نباشد یکی نازک) است، می‌توانید ناخن بکارید. ولی اگر ناخن شما با هم تفاوت دارد و از یک‌ شکل واحد پیروی نمی‌کند بهتر است از کاشت ناخن صرف‌نظر کنید.

  • ناخن ژله‌ای

یکی دیگر از روش‌های خوب کاشت ناخن است که حدود ۱۵ درصد میانگین استفاده در ایران را به خود اختصاص داده است. در این روش با استفاده از مواد ژله‌ای که برای افرادی که عادت دارند تا ناخن خود را بخورند به‌شدت توصیه می‌شود (زیرا این مواد بدمزه هستند و کنده نمی‌شوند و باعث ترک عادت این افراد نمی‌شوند) ناخن را تزئین می‌کنند.
برای کاشت ناخن ژله‌ای به روش ناخن پودری عمل می‌شود و تنها تفاوت آن استفاده از UV برای تسریع در عملیات خشک شدن است. البته این روش ممکن است برای افرادی که دارای حساسیت به این مواد هستند دارای عوارض جانبی مانند التهاب‌های پوستی شود که در صورت مشاهده این اتفاق باید ناخن‌ها را به‌سرعت از روی ناخن خود برداشت.

  • ناخن ترکیبی

در این مدل از دو روش ژله‌ای و پودری برای کاشت ناخن استفاده می‌شود به این شکل انجام می‌شود که ابتدا مراحل ناخن پودری که شامل کاشت ناخن و عملیات پولیش بود به‌طور کامل انجام می‌شود و سپس با لایه‌ای از مواد ژله‌ای ناخن پوشیده می‌شود و سپس برای سریع‌تر خشک شدن داخل دستگاه UV قرار می‌گیرد.
باید بدانید که این روش نیاز به زمان زیادی دارد و هزینه بیشتری را نیز طلب می‌کند که البته طبیعی است. در این مدل که از ترکیب دو روش پودری و ژله‌ای است می‌توان ترکیب‌های جالبی درآورد که به چند مورداشاره می‌کنیم.
ناخن اکلیلی
ناخن آکواریوم
لمینت ناخن
ناخن دیپینگ
ناخن سیلک
ناخن فرنچ و فرنچ دائمی
ناخن بیبی بومر یا هایلایت
ناخن مرمریت
ناخن موقت
 

ترمیم ناخن

با توجه به میزان رشد ناخن‌های شما هر دو هفته الی یک ماه یک‌بار شما به ترمیم نیاز پیدا می‌کنید. ترمیم اتفاقی است که بعد از مدتی برای شما می‌افتد و امری طبیعی است زیرا ناخن‌های طبیعی شما بعد از مدتی رشد می‌کنند و اون قسمت بدون پوشش درمی‌آید و ناخن مصنوعی شما نیاز به ترمیم پیدا می‌کند و این در تمام مدل‌های کاشت ناخن به یک‌شکل است.

احتیاط‌‌ هایی که بعد از کاشت ناخن باید انجام شود
در کاشت ناخن ازآنجایی‌که از مواد بهداشتی استفاده می‌شود و دارای حساسیت بالایی است و به دلیل این‌که مواد به‌طور مستقیم باپوست شما ارتباط دارند پس باید به نکاتی که شما را از خطرات احتمالی در امان نگه می‌دارد باخبر باشید و به آن عمل کنید.
با اجسام آلوده دست نزنید.
مواظب باشید تا ناخن‌های شما ضربه نخورد.
اگر از ناخن ژله‌ای استفاده می‌کنید مواظب خشکی هوا باشید.
حتما برای استفاده از استخر، استخری که از بهداشتی بودن آن مطمئن هستید را انتخاب کنید.
برای استفاده از مواد شوینده یا هر ماده شیمیایی دیگر از دستکش استفاده کنید.

  • ناخن
  • مریم ستاری

فرم ارسال نظر

رزرو وقت